פורשה דיגיטל: חדשנות ושיתופי פעולה טכנולוגיים בינלאומיים מתוך מרכז החדשנות של ישראל

winner

אודות DreamMotors

אני אוהב מכוניות אני אוהב עיצוב
– שמחברים בינהם ביחד
המכונית פורשה היא המנצחת

lion-porsche
porsche panamera

פורשה פנמרה

דגמי הפורשה פנמרה מלווים אותנו החל משנת 2009 והחברה הציגה לנו כבר...

פורשה 911

רכב יוקרה מהיר במיוחד שלא מוותר על טאצ' קטן של...
718-cayman-02

718 פורשה

דגמי הפורשה 718 מלווים אותנו כבר משנת 2004 ואין ספק שהם כאן בכדי...
פורשה קאיין

פורשה קאיין

רכבי הסדרה מככבים על כבישי ישראל החל משנת 2019 וההתלהבות מהם פשוט...
porsche-macan

פורשה מקאן

כל חובב רכבי יוקרה כבר מזמן יודע שאין שני לפורשה. מדובר בחברה...
porsche-taycan

פורשה טייקן

רגעי הספורט הטובים ביותר הם השניות לאחר שיא הרצים – כאשר הנשמה...
porsche digital

פורשה דיגיטל היא חטיבה מתקדמת של קבוצת פורשה הגרמנית, שמתמקדת בטכנולוגיות דיגיטליות ואבטחת סייבר לרכבי היוקרה המהירים. היא הוקמה על מנת לפתח פתרונות מתקדמים לשוק הרכב, כגון שירותי מובייל, אינטגרציה עם מוצרי IoT, ואבטחת סייבר מבוססת איומים. פורשה דיגיטל פועלת גם בישראל כבר מ-2018, כדי למצוא שותפים ושיתופי פעולה עם חברות סטארט-אפ ישראליות מתחומים מגוונים.

החיבור בין פורשה לטכנולוגיה הישראלית: מרכז חדשנות חדש בתעשיית הרכב

porsche digital

בשנים האחרונות, פורשה דיגיטל הרחיבה את פעילותה בישראל, כאשר זהות ישראל כמרכז חדשנות בינלאומי משמעותי לא עברה עליה בשקדנות. חברת פורשה מביאה את היכולות הטכנולוגיות החדשניות ברכבים שלה, כדי להעניק לרכביה כלים מתקדמים יותר ושיפור תהליך הנהיגה. דבר זה כולל שימוש בדימויים מתקדמים, מערכות מידע ובידור, אבטחת סייבר מבוססת תרבות, ומערכות ניהיל מתקדמות לשירותים מקוונים.

לבסוף, קיום פעילות פורשה דיגיטל בישראל מעיד על הפוטנציאל הגדול של חדשנות ישראלית בתחומים שונים, ובפרט בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות לתעשיית הרכב. גישה זו מחזקת את המיקום של ישראל כמרכז טכנולוגי חשוב ומוביל על מפת העולם, ומעידה על השיתוף הגדל בין מותגי הרכב המובילים לכיוון חדשנות ופיתוח.

חברות סטארט-ישראליות

הסיבה העיקרית להרחבת פעילות פורשה דיגיטל בישראל עומדת על התמקדות בשיתוף פעולה והשקעה בחברות סטארט-ישראליות אפ שלדעתם יש פוטנציאל גדול. איתור הסטארט-אפים המתאימים והקמת שותפויות אסטרטגיות מקומיות יכולות להביא למציאת פתרונות דיגיטליים חדשניים עבור החברה. ישראל מכירה כ"מדינת הסטארט-אפים" ובזכות תרבות החדשנות המקומית, עם רמת שילוב טכנולוגיות מקומית גבוהה, יש בה פוטנציאל לשיתוף פעולה עם פורשה דיגיטל בתחום המכוניות והתחבורה החכמה.

פורשה מתכננים לפתח את הפעילות הראשונה באבטחה הדיגיטלית של פורשה בישראל. 

טכנולוגיות פורשה דיגיטל

נהיגה עצמאית

חטיבת פורשה דיגיטל מפתחת טכנולוגיות נהיגה עצמאית באמצעות שיתופי פעולה והשקעות בחברות סטארטאפ ישראליות. הם שואפים ליצור פתרונות לנהיגה בטוחה יותר ואיכותית בעזרת שילוב גישות מתקדמות בתחום היכולת הראיה והעיבוד של מידע.

-חברת  מתמחה בטכנולוגיות אבטחה לרכבים עם יכולות ניהיל מרחוק ואבטחה של נתוני הגדרות הרכב.

-חברת trieye מפתחת חיישנים לזיהוי סביבת הרכב בטמפרטורות שונות ובתנאים פוגעים, כגון ערפלים כבדים או גשם.

טכנולוגיות בינה מלאכותית

פורשה דיגיטל משקיעה בפיתוח טכנולוגיות בינה מלאכותית (AI) לשיפור יכולות הנהיגה והשירותים הקשורים לתחום הרכב. פיתוחים אלה מיועדים לייעוץ בבעיות תכנון מסלולים, תפעול רכבים עוקפים, חיסכון בדלק וייעוץ טכני.

רכב

פורשה דיגיטל מבצעת שיפורים טכנית בתחום היכולת הראיה של רכבים באמצעות חיישנים מתקדמים. החיישנים מרכיבים בטיחות נוסף שפועלים בתקן הרשת של הרכב, מכירים אובייקטים וכבישים בסביבת הרכב ומעדכנים את האמצעיות השמירה או השידרוג ללא צורך במגע חיצוני. אחת מחברות הסטארטאפ הישראליות שפורשה דיגיטל משקיעה בהם היא חברת trieye הנמנית גם בתחום זה.

trieye  porshce digital

מוצרים ושירותים

מכוניות ספורט

פורשה דיגיטל, החברה הבינלאומית והידועה של יצרנית הרכב הגרמנית, מציעה מגוון של מכוניות ספורט בעלות עוצמה גבוהה ויכולות נהיגה מרשימות. מכוניות אלה משלבות את הטכנולוגיה העדכנית ביותר להענקת חווית נהיגה מדהימה וייחודית.

חוויית נהיגה

מוצרי פורשה דיגיטל מספקים לנהגים זמינות ובקרה פשוטה על המכונית בכל שלב, עם ממשקים חכמים ואינטואיטיביים. מעבר לכך, מכוניות פורשה חדשניות מביאות עולם של חוויות נהיגה שפותחו בטכנולוגיה האלקטרונית המתקדמת ביותר.

נהיגה אוטונומית

פורשה דיגיטל מחפשת לשלב טכנולוגיות נהיגה אוטונומית במכוניותיה, על ידי שיתוף פעולה עם כמה סטארט-אפים. המטרה היא להביא את עתיד הרכב הגרמני ליותר קרוב מתמיד ולפתוח את דלתותיה למהפכה התחבורתית הבאה.

חניה אוטומטית

בשיתוף פעולה עם חברת Evopark, פורשה דיגיטל מפתחת מערכות חניה אוטומטית חכמות המספקות פתרונות יעילים ומהירים לבעיות החניה היומיומיות של הנהגים.

  • מערכת חניה אוטונומית: זיהוי ובקרת חניון באופן אוטומטי וחכם.
  • תכנון מסלול: מציאת החניון הזמין הקרוב ביותר ליעד המבוקש.

פלטפורמות האלקטרוניות

מעבר למגוון המוצרים והשירותים הקיימים, פורשה דיגיטל מפתחת גם פלטפורמות האלקטרוניות המאפשרות לנהגים גישה לכלי ניהיל ובקרה מתקדמים על הרכב החכם. הפלטפורמות המתקדמות אלו מספקות ביצועים מעולים וחוויית נהיגה מתוחכמת.

שוקים והשקעות

חטיבת "פורשה דיגיטל" של קבוצת פורשה הגרמנית, המשתייכת לקבוצת פולקסווגן, מרחיבה את פעילותה בישראל בתחומים שונים של טכנולוגיה. החברה מסמנת את ישראל כמרכז חדשנות ופועלת לאיתור, שיתוף פעולה והשקעה בחברות סטארט-אפ ישראליות.

השקעות בטכנולוגיות

בעיקר מתעדפת החברה לשקוע כוחות בתחום האוטו-טק, הפועל בדגישה לטכנולוגיות ישראליות. מגוון השקעות נמשכות מטכנולוגיות אבטחת סייבר ועד למערכות ניווט אלקטרונית מתקדמות, המתאימות עבור מניות החברה. כמו כן, השקעות בטכנולוגיות אחרות הנמצאות תחת אגף פורשה דיגיטל מבוססות על שוקים מתפתחים ובעלי פוטנציאל ייחודי.

לאורך השנים, עשתה חברת פורשה כמה השקעות בתחום האוטו-טק הישראלי, הן באמצעות רכישות והן באמצעות שיתוף פעולה עם חברות ישראליות. כך, לדוגמה, השקיעה חברת פורשה Tactile Mobility  , הישראלית בעלת טכנולוגיה ייחודית. שאוספת נתונים מחיישני המכונית מעניקה לרכבים בלתי תלויים את היכולת "לחשוף" את הדרך ולהציע נסיעה מועילה, מרתקת ומוגנת

בנוסף, בשנים האחרונות, השקיעה פורשה סוגים שונים של מניות בשווקים השונים, ובכך חיזקה את יכולתה לפעול בתחום הפתרונות הדיגיטליים הכלכליים המתפתחים של עתיד הרכבים המהפכניים.

היבטים ארגוניים

תרבות הארגונית

פורשה דיגיטל מתאפיין בתרבות ארגונית חזקה ומובנית. הארגון רואה את עצמו כחלק מהשינוי הדיגיטלי ומחויב לאבטחת מידע מתקדמת. חברת פורשה דיגיטל מאמין בחשיבות של יכולת התארגנות ומהירות התגובה, ולכן משקיעה במתן כלים וידע מתקדם לצוותים.

פעילות בתחום הסייבר סקיוריטי

פורשה דיגיטל מרחיבה בפעילות לתחום הסייבר סקיוריטי בארץ, כולל שיתוף פעולה עם סטארט-ישראליות דוגמת Valence Security. הארגון פותח ולומד מהפעילות החדשה בארץ, כולל שיתוף פעולה עם חברות ישראליות צעירות ומבטיחות בתחום הטכנולוגיות המתקדמות. זה מאפשר לפורשה דיגיטל לשמור על רמה גבוהה של אבטחת סייבר.

חדשות אלו מחזקות את היבטים הארגוניים החשובים של פורשה דיגיטל, כולל התמקדות ביצירת תרבות חיבור בין הארגון והסביבה המקומית שבה פועלים. פורשה דיגיטל מתחילה לשלב בין היכרות עמיקה עם המותג קשיי גלישה וטכנולוגיות מתקדמות בתחום אבטחת סייבר והעסקים ההתנהגותיים.

בסיומו של דבר, פורשה דיגיטל ממשיכה להתפתחת ולהתרחב בארץ ישראל בתרבות פורשה שמקדישים משאבים לעידוד ולמיקוד בתחומים החשובים לארגון.