Porsche Israel – פורשה ישראל

winner

אודות DreamMotors

אני אוהב מכוניות אני אוהב עיצוב
– שמחברים בינהם ביחד
המכונית פורשה היא המנצחת

lion-porsche
porsche panamera

פורשה פנמרה

דגמי הפורשה פנמרה מלווים אותנו החל משנת 2009 והחברה הציגה לנו כבר...

פורשה 911

רכב יוקרה מהיר במיוחד שלא מוותר על טאצ' קטן של...
718-cayman-02

718 פורשה

דגמי הפורשה 718 מלווים אותנו כבר משנת 2004 ואין ספק שהם כאן בכדי...
פורשה קאיין

פורשה קאיין

רכבי הסדרה מככבים על כבישי ישראל החל משנת 2019 וההתלהבות מהם פשוט...
porsche-macan

פורשה מקאן

כל חובב רכבי יוקרה כבר מזמן יודע שאין שני לפורשה. מדובר בחברה...
porsche-taycan

פורשה טייקן

רגעי הספורט הטובים ביותר הם השניות לאחר שיא הרצים – כאשר הנשמה...
כמה-מכוניות-פורשה-יש-בישראל

כמה מכוניות פורשה יש בישראל?

שאלה זו אינה פשוטה כמו שהיא נראית והתשובה אליה מורכבת.
קשה להעריך את מספר מכוניות החברה שמככבות על הכבישים בישראל בישראל מכיוון שאין נתונים סטטיסטיים מהימנים שיגידו לנו כמה מכוניות מיובאות ונמכרות בארץ בכל רגע נתון, כך שאנחנו יכולים לבסס את הידע שלנו רק על הנתונים מהשנים האחרונות. 

אם נסתכל על דוחות הייבוא, נראה שבשנת 2021 יובאו לישראל 146 מכונית בית חברת היוקרה, ובשנת 2022 חלה קפיצה משמעותית במכירות ונמכרו 251 מכוניות פורשה ברחבי ישראל. עם זאת, חשוב לזכור כי המספר שאנחנו מציגים בפניכם עדיין לא מדויק במאת האחוזים מכיוון שהוא לא כולל את כל המכוניות שיובאו באופן פרטי או בערוצים אחרים.

מתחילת שנת 2023, החברה מכרה כבר כ-170 רכבים ללקוחותיה הישראלים על אף ששוק הרכבים בארץ נמצא בירידה והאטה יחסית בנתוני המכירות שלו. על פי המייבא הרשמי של מותג הרכבים האהוב, רק 5% מלקוחות החברה קיבלו מימון לרכישת רכב מסוג זה.  הסיבות לכך מגוונות ורבות, החל מעליית הריביות והדרישה לקחת ריבית מרובה בכדי לעמוד בתשלומים משפיעה על יכולת המימון הכלכלית שלהם, ועד לתוכניות הממשלתיות לשינוי המסגרת החוקית שגם היא מובילה להאטה בשוק הארצי ובתקשורת עם השוק העולמי. בשיחה שלנו עם המייבא, נחשפנו לעובדה מרתקת: הוא טוען כי מעל ל-40% מהמכירות של המותג במדינה בשנה שעברה היו של דגמי ספורט בעלי שתי דלתות, כמות גבוהה בצורה משמעותית מנתוני המכירות האירופאיות. 

ומהם נתוני המכירה של המותג האהוב ברחבי העולם? 

רגע לפני שנתוני שנת 2022 הגיעו, כל מומחי הרכבים חשבו שגל המכירות של חברת פורשה הגיע לשיאה. כיצד אפשר להתעלות על שיא מכירות של 301,915 מדגמי החברה שנמכרו ברחבי העולם? אבל אם יש דבר אחד שאפשר להיות בטוחים לגביו בעולם הרכב  זה שתמיד צריכים להיות מוכנים להפתעות ולשבירת שיאים שהיו נראים כבלתי אפשריים.

בשנת 2022, החברה שברה את שיא המכירות של עצמה עם זינוק מרשים של כשלושה אחוזים במכירות. זה אולי נראה מעט, אך מדובר ב-309,884 מכוניות מבית המותג שנמכרו כמעט בכל מדינה בעולם. מדובר בכמעט 8,000 מכוניות נוספות שנמכרו במעבר בין השנים. מצד אחד מדובר בנתון הגיוני, 2022 הייתה שנת צמיחה יחסית לאחר שהעולם ניסה להתאושש ממגפת הקורונה. מנגד, אנשים רבים עדיין מתקשים להתרגל למצבם הכלכלי החדש ולהתנהלות הכלכלית הנדרשת, כך שעדיין מדובר בנתון מדהים למרות הכל.

אז כמה ממכוניות החברה נמכרו ברחבי העולם? 

תרשו לנו לספק לכם הצצה לכמה נתוני מכירות מהעולם שאולי יפתיעו אתכם:

  1. אמריקה הצפונית (ארה״ב וקנדה): אמריקה, כמו אמריקה, אוהבת לעשות את הכל בגדול, אז מה הפלא שגם נתוני המכירות שלה מרקיעים שחקים? בשנת 2022, נמכרו ברחבי היבשת הגדולה 79,260 מבית היוצר של החברה. 
  2. סין: כשהיא רואה את התחרות הגדולה שלה מתלהבת כל כך ממותג רחבים, ברור לסין שהיא לא יכולה להישאר מאחור – ובתחרות הזו היא לגמרי מנצחת. במהלך השנה האחרונה, נמכרו ברחבי סין מספר שיא מדהים של 93,286 מכוניות מבית מותג היוקרה הזה.
  3. אירופה: ברחבי מדינות היבשת השונות נמכרו בשנה האחרונה 62,685 מכוניות מדגמי החברה השונים, מה שמוכיח שלא משנה מה קורה מסביב – האירופאים תמיד מקפידים לנהוג בסטייל. 
  4. גרמניה: כן, לגמרי צריך להפריד את גרמניה משאר מדינות אירופה בנושא הזה. לא רק שמדובר בארץ המוצא של הרכבים המדהימים האלו, תושבי המדינה הם חובבי פורשה לא קטנים בכלל, שמהווים נתח לא קטן בשוק המכירות העולמי של החברה. בשנת 2022, נמכרו רק בגרמניה 29,512 מכוניות בדגמים שונים מבית החברה. חשוב לציין כי לא שכללנו את המכוניות הנמכרות במדינה יחד עם הנתונים האירופאים הכללים, כך שאתם יכולים להבין באמת את גודל האהבה שלהם למותג. 

ומהם הדגמים המובילים במכירות? 

גם כאן, חשוב לזכור כי אנחנו מסתכלים על הנתונים הכוללים של שנת 2022, על מנת שנוכל להעניק לכם את התמונה המדויקת ביותר שאנחנו יכולים. במידה ותרצו לדעת את כל הנתונים על השנה הנוכחית, כנראה שתצטרכו לחכות עוד לא מעט זמן. 

 

שני הדגמים בעלי הביקוש הגבוהה ביותר בשנת 2022 היו רכבי השטח מקאן וקאיין במודל ה  suv שלהן.  רק שני הדגמים האלו היוו כ- 60% מסך המכירות הכללי של החברה! דגם הקאיין קטף את תואר הרכב הנמכר ביותר עם 95,604 פריטים שנמכרו ברחבי העולם. המקאן לא נשאר הרבה מאחור, ועם 86,724 מכירות הוא זוכה ביושר במקום השני בתחרות המכירות. 


דגם ה-פורשה 911  מגיע אל המקום השלישי בנתוני המכירות הכללים של החברה. הוא ממשיך להיות אחד ממותגי החברה האהובים והנמכרים ביותר, אם כי הוא חווה ירידה קטנה במכירות בשנה האחרונה:  עם ״רק״ 40,410 ה-911 מהווה כ-13 אחוזים מסך המכירות הכללי של ה חברה ומתברג ישר במקום השלישי. 

סביר להניח כי הדגם שחווה את הירידה המשמעותית ביותר בשנה החולפת הוא דגם ה-פורשה טייקן. הטייקן, שבשנים עברו כיכב בראש הטבלה כמעט ללא מתחרים, השנה היווה כ-11% אחוזים מסך המכירות הכללי של המותג עם 34,801 רכבים שנמכרו ברחבי העולם.

taycan

דגם ה-פורשה פנמרה  מקבל גם הוא מקום של כבוד עם 34,142 פריטים של הדגם שנמכרו ברחבי העולם כולו, המהוות קצת יותר מעשרה אחוזים מנתוני המכירה הכלליים. 

porsche-panamera


דגם ה-הבוקסטר והקיימן  ממשיך לסגור את הרשימה שלנו גם השנה, עם 18,203 פריטים של הדגם שנמכרו ברחבי העולם.

שנה
2021
2022
2023*
מספר המכוניות שנמכרו בישראל
146
251
183 + (22 רכבים חשמליים)
מספר המכוניות שנמכרו בעולם
301,915
309,884
---
אחוז המכירות בישראל מהמכירות העולמיות
0.05%
0.08%
--

* נתונים עד לתאריך הנוכחי

סוג רכב
קאיין
מקאן
911
טייקן
פנמרה
אחרים
כמות מכירות בעולם לשנת 2022
95,604
86,724
40,410
34,801
34,142
18,203
אחוז מכירות כוללות
30.9%
28.0%
13.0%
11.2%
11.0%
5.9%
כמות מכירות בעולם לשנת 2022
79,260
93,286
62,685
29,512
44,441
גאוגרפיה
אמריקה הצפונית (ארה"ב וקנדה)
סין
אירופה
גרמניה
אחרים

אז מה צופן העתיד לחברה המשגשגת הזו?

פורשה תמיד הייתה נחשבת לחברה חדשנית במיוחד בעולמות תעשיית הרכב. הם עיצבו כמה מהמכוניות הטובות בעולם במשך עשרות שנים. כעת, החברה מקדישה זמן לבחינת עתיד המכוניות שלהם ואיך הן והחברה כולה בעשור הבא, כיצד הן ייראו ב-2030. 


את ההצצה הראשונית לקו המחשבה החדש של החברה קיבלנו בזכות ההשקה של הפורשה מיסיון .E מדובר במכונית קונספט חדשה אשר נחשפה בתערוכת הרכב של פרנקפורט בשנת 2015. מדובר במכונית ארבע דלתות, חשמלית לחלוטין עם טווח של 500 קילומטרים (310 מייל) בטעינה אחת. ה-Mission E יכולה לעבור מ-0 ל-100 קמ"ש (62 מייל לשעה) ב-3 שניות, ומ-0 ל-200 קמ"ש (124 קמ"ש) ב-12 שניות – שזה מהיר יותר מכל מכונית שיוצרה עד כה בעולם כולו! כאשר המגמה העולמית היא מעבר למכוניות חשמליות, במטרה לשמור על הסביבה ולשפר את החיים של כולנו, אין לנו ספק שפורשה והדגמים שלה ימשיכו להישאר קרובים ללב של כולנו גם בעשור הבא. 

 

מהן 3 הבעיות המובילות במכוניות החברה?

גם כשאתם אחת מחברות המכוניות הגדולות והחזקות בעולם, אתם עדיין לא חסינים מביקורת. מבקרים ומשתמשים הצביעו על שלושת הבעיות המובילות במכוניות פורשה שנמצאות כיום על הכבישים:
– מנוע הדגמים השונים אינו חזק כמו מכוניות אחרות בטווח המחירים שלו.
– המכוניות לא מאוד חסכוניות בדלק בהשוואה למתחרים אחרים בקטגוריה.
– מהירות התגובה והבלימה של המכוניות אינם מגיבים כמו של מכוניות אחרות בטווח המחירים שלה.

 

כיצד חברת היוקרה יכולה לפתור את הבעיות הללו על מנת להישאר תחרותית בתעשיית הרכב ב-2024 ואילך?

החברה מאוד מודעת לביקורת שיש כלפיה, ובשנים האחרונות אנחנו רואים לא מעט מאמצים שהיא מבצעת בכדי להישאר אהובה בקרב קהל היעד שלה. למשל, אחד השינויים הגדולים שהחברה ביצעה היא שינוי אסטרטגי כולל ומהפכני: מיצרנית רכב ליצרנית מכוניות ספורט. מגוון המוצרים של החברה כולל מכוניות ספורט, מכוניות יוקרה ורכבי שטח.

ועדיין, מותג היוקרה הזה ימשיך להתמודד עם אתגרים מתעשיית הרכב במידה והיא רוצה להמשיך ולהוות תחרות גם בעולם הרכב של 2030. חלק מהאתגרים שיוצבו בפניה הם:

  • הגברת התחרות מיצרני רכב אחרים
  • ביקוש הולך ופוחת למכוניות ספורט
  • כניסה של מותגים וחברות אחרות לשוק המכוניות החשמליות
  • עלויות ייצור גבוהות עבור דגמים מסוימים
  • עלויות שכר וייצור נמוכות במדינות שונות (בעיקר סין)

חשוב לזכור כי עולם הרכב משתנה במהירות מסחררת, מהירה הרבה יותר ממה שאנחנו, הצרכנים, בכלל מודעים אליו. עם כניסתם של כלי רכב חשמליים ואוטונומיים לשוק העולמי המתפתח, יצרניות הרכב המסורתיות נלחמות להסתגל לתנאי השוק החדשים ועושות כל מה שהן יכולות בכדי להישאר רלוונטיות ונחשקות.

מהן תחזיות המכירות של פורשה לשנת 2023?

אם אתם מעריצים אדוקים של המותג, אתם כבר יודעים שמדובר בחברה כזו שממש לא מפחדת לצעוק ולדבר בקול רם את התוכניות שלה לעתיד. יצרנית מכוניות הספורט הגרמנית הודיעה כי תייצר יותר מ-20,000 מכוניות הפועלות על חשמל בכלל עד שנת 2023. זוהי עלייה משמעותית מרמות הייצור הנוכחיות שלה ומאותתת על כוונתה של פורשה להיות בחזית התעשייה החדשה הזו. אנחנו כבר רואים את הדגמים החדשים האלו בשטח, אך רק הזמן יכול להגיד לנו האם המשתמשים התחברו לדגמים החדשים והאם הם ימשיכו לרכוש אותם ולהשתמש בהם לאורך זמן. 

 

פורשה ישראל

פורשה ישראל נוסדה בשנת 1948 על ידי איש העסקים הישראלי פישל קארש. החברה נמצאת כיום בבעלות בניו, יעקב ומשה קארש. מכונית החברה הראשונה הגיעה לישראל רק בשנת 1968 והיא נמכרה על ידי סוכנות החברה ברמת גן. בשנת 1976 הגיעה לישראל המכונית הראשונה של פולקסווגן, אשר היא והדגמים שהגיעו ארצה אחריה נמכרו גם על ידי פורשה ישראל. בשנת 1978 פתחה החברה אולם תצוגה חדש בתל אביב ובשנת 1980 הקימו מרכז שירות חדש לרכביהם גם בתל אביב. בשנת 1990, החברה השיקה משרד ראשון בישראל שכלל מחלקות שיווק, מכירות, שירות וחלפים. משרד זה ממוקם ברחוב הראשונים 12 בדיזנגוף סנטר בתל אביב. בשנת 1998 הועבר הסניף הישראלי של מרכז השירות הארצי לבניין החדש ברחוב הראשונים. בשנת 2016 ציינה פורשה ישראל את 50 שנות פעילות עמוסות ומוצלחות בארץ.

בשנת 2008 הוחלט על פתיחת מרכז שירות שני בירושלים. סניף ירושלים ממוקם בסמוך לעיר העתיקה. בשנת 2015 פתחה החברה המשגשגת את הסניף החמישי שלה בשוק שרונה.

Porsche Israel היא חברה גאה במשפחת פורשה. החברה פועלת בארץ כבר למעלה מ-50 שנה, ומובילה את הדרך בתעשיית הרכב עם המוצרים והשירותים המובילים שלה  שמעניקים את היוקרתיות של המותג לכל משתמש דרך ישראלי. 

 

למה שיהיה לנו אכפת יותר מהעתיד של מכוניות המותג וכיצד כיווני הפיתוח השונים שלו ישפיעו עלינו? 

עתידן של מכוניות החברה הוא נושא שנדון במשך שנים רבות.
פורשה היא מותג אייקוני ועתידו יעצב את תעשיית הרכב. החברה לא רק הצליחה בייצור רכבים בעלי ביצועים גבוהים, אלא גם בפיתוח טכנולוגיות חדשות שיהפכו את הנהיגה לבטוחה ומהנה יותר. השינויים שיתקיימו בחברה ישפיעו על מעריצי החברה ועל כל חובב רכבי יוקרה בפרט, כך ששווה להישאר מעודכנים בכל מה שחדש!

שנה

1948
1953
1964
1969
1976
1977
1982
1991
1996
1996
2002
2003
2009
2013
2014
2019
2021
2021
2021
2021
2022
2022
2022
2023

דגם רכב

porsche 356
550 Spyder
porsche 911
porsche 914
porsche 924
porsche 928
porsche 944
porsche 968
porsche Boxster
porsche 911 GT1
Cayenne
Carrera GT
Panamera
918 Spyder
Macan
Taycan
Taycan Cross Turismo
911 GT3
פורשה Macan Facelift
פורשה 911 GT2 RS
פורשה Taycan Sport Turismo
פורשה Taycan GTS
פורשה Cayenne Turbo GT
קאיין S

תיאור קצר

מכונית ספורט הראשונה של פורשה
מכונית ספורט קלה וזריזה, היוותה הכרחית לפורשה במסגרת מרוצים
דגם הדגל של פורשה, זמין במגוון דגמים וגרסאות מאז השיקום שלו
קופה ספורט קטנה בשיתוף עם פולקסווגן, היוותה הכרחית לשני החברות
מכונית ספורט מדגם פורשה הראשון עם מנוע קדמי
מכונית ספורט מהותית בעלת מנוע V8 בפינה הקדמית, נועדה להחליף את ה-911 (לא התממש)
גרסת השיפור של ה-924, בעל מנוע 4 צילינדרים בקירור מים ועיצוב חיצוני משופר
התפתחות של ה-944, בעל מנוע 4 צילינדרים עם 3.0 ליטר וביצועים משופרים
מכונית ספורט מידיות בעלת מנוע מרכזי, הפכה לאחת המכוניות הפופולריות ביותר של פורשה
מכונית מרוצים שנוצרה למטרות המרוץ 24 שעות של לה מאן, היוותה הכרחית לפורשה במסגרת מרוצים מיוחדים
רכב ה-SUV הראשון של פורשה, השולב בין יכולות כביש מעולות ויכולות שטח בסיסיות
מכונית ספורט יוקרתית בעלת מנוע V10, שוחררה במגוון גרסאות מוגבלות
סדאן ספורט יוקרתי בעל 4 דלתות, שוחרר במגוון דגמים וגרסאות מאז השיקום שלו
מכונית היברידית מתקדמת בעלת מנוע V8 ושני מנועים חשמליים, שוחררה בגרסה מוגבלת
רכב ה-SUV הקטן של פורשה, הפך מהר מאוד לאחד מהרכבים הפופולריים של החברה
רכב חשמלי יוקרתי בעל יכולות נסיעה מרשימות וטכנולוגיה מתקדמת, הרכב החשמלי הראשון של פורשה
גרסת הרכב החשמלי הפופולרי Taycan בעיצוב ייחודי של אוניברסל, מציע יכולות שטח בסיסיות
גרסה חדשה של ה-911 המבוססת על טכנולוגיית מרוצים, מציעה ביצועים מרשימים ושיפורים במסגרת המרוצים
עיצוב מעודכן לדגם ה-Macan,עם שיפורים בביצועים וטכנולוגיה מתקדמת
ה-911 בעלת ביצועים קיצוניים ועיצוב
גרסה ומהירה של ה-Taycan החשמלי, מציעה ביצועים עוצמתיים ועיצוב ספורטיבי
גרסה מהירה של ה-Taycan החשמלי, מציעה ביצועים עוצמתיים ועיצוב
גרסת ה-Cayenne, בעלת ביצועים מרשימים ומפרט טכני מתקדם
E-Hybrid של הקאיין עם מנוע חשמלי