winner

אודות DreamMotors

אני אוהב מכוניות אני אוהב עיצוב
– שמחברים בינהם ביחד
המכונית פורשה היא המנצחת

lion-porsche
porsche panamera

פורשה פנמרה

דגמי הפורשה פנמרה מלווים אותנו החל משנת 2009 והחברה הציגה לנו כבר...

פורשה 911

רכב יוקרה מהיר במיוחד שלא מוותר על טאצ' קטן של...
718-cayman-02

718 פורשה

דגמי הפורשה 718 מלווים אותנו כבר משנת 2004 ואין ספק שהם כאן בכדי...
פורשה קאיין

פורשה קאיין

רכבי הסדרה מככבים על כבישי ישראל החל משנת 2019 וההתלהבות מהם פשוט...
porsche-macan

פורשה מקאן

כל חובב רכבי יוקרה כבר מזמן יודע שאין שני לפורשה. מדובר בחברה...
porsche-taycan

פורשה טייקן

רגעי הספורט הטובים ביותר הם השניות לאחר שיא הרצים – כאשר הנשמה...
electric-macan

מקאן מהווה את הדגם הוותיק ביותר באולם התצוגה של פורשה – הוא הושק בשנת 2013 
פורשה מקאן אומנם לא מהווה את מכונית הספורט האייקונית הקלאסית, אבל אי אפשר להתעלם מנתונים – ואותם הנתונים מעידים על כך שמדובר בדגם הנמכר ביותר של פורשה.
כאמור, עם כל הכבוד לעובדה שמדובר בדגם פופולארי, זה דבר ברור וידוע שבכדי לשמור על הפופולאריות שלו, חשוב לבצע התאמות, שדרוגים וחידושים – זאת, בכדי להתאים אותו לתקופה, לטכנולוגיה, ולצרכים המשתנים של הנהגים.
כחלק מכך, הידיעה שהדגם האהוב עתיד לצאת בגרסה החשמלית, והעובדה שהמועד לכך שזה יקרה קרוב במיוחד (בשנת 2024), יכולה לרגש לא מעט אנשים – ובצדק! 


אז כל מה שחשוב לדעת על פורשה מקאן חשמלית 2024

כאמור, המהפכה החשמלית מגיעה גם לפורשה מקאן, הרכב פנאי הקטן מבית פורשה.
הדור השני למקאן עתיד להיות הדגם החשמלי השני מבית היצרנית האהובה והיוקרתית.
מעבר להבטחה על פורשה מקאן חשמלית, יצרנית הרכב הגרמנית יוצאת עם הבטחה גדולה, על פיה עד לשנת 2030 כשמונים אחוז מרכבי החברה יהיו חשמליים באופן מלא!
למעשה, פורשה פועלת על מנת שכבר במהלך השניים הקרובות, מחצית מהדגמים שלה יציעו הנעה היברידית נטענת או הנעה חשמלית מלאה (מאחורי אותה הפעולה עומדת הבטחה שאפתנית מכיוון שנכון לכתיבת מילים אלו, הטייקן מהווה כדגם החשמלי היחיד מבית פורשה).

פורשה מקאן חשמליתאם נחזור רגע לפורשה מקאן החשמלית, אז חשוב לציין שמדובר בדגם הראשון אשר אמור להיות מבוסס על פלטפורמה, PPE . מדובר בפלטפורמה אשר מהווה פרי פיתוח של פורשה ביחד עם אודי – הפיתוח הזה עתיד לשמש גם כבסיס לדור הבא של דגם ה-A6.


אותה פלטפורמת PPE החדשנית והמבטיחה, אמורה לשלב מנוע חשמלי בודד או מנוע נוסף והנעה כפולה, של יותר מ-600 כ"ס – העתידים להוות את נחלתם של הגרסאות הבכירות יותר.


מבחינת נתונים, הפלטפורמה אמורה לאפשר טווח נסיעה של 600 ק"מ כמו גם אפשרות לטעינה מהירה במיוחד – כך שניתן יהיה למלא סוללה ממצב של 5 אחוז למצב של 80 אחוז, בפרק זמן קצר במיוחד של כ-25 דקות בלבד.


הנתונים שחשוב להכיר

אם גם אתם מתעניינים בפורשה מקאן חשמלית 2024 ושוקלים ברצינות לבחור בה לרכב הבא שלכם. להלן מספר נתונים שחשוב שתדעו על הדגם החדשני והמהפכני (מה שיאפשר לכם לקבל החלטה שלמה ובטוחה) ובין היתר: 

 • המקאן החשמלית החדשה, עתידה להיות הפורשה הראשונה אשר אמורה להתבסס על הפלטפורמה החדשנית PPE (המהווה כאמור פרי פיתוח של פורשה).
  הפלטפורמה החדשנית עתידה לספק מנועים חשמליים חזקים ובעלי יעילות גבוהה במיוחד – מה שיכול להעיד במידה רבה גם על חוויית הנסיעה הצפויה. 
 • המקאן החשמלית החדשה, תתאפיין בתשתית טעינה מהירה במיוחד של 800 וולט.
  כאמור, מדובר בטעינה מהירה במיוחד ומעבר לכך, גם באפשרות ל"טעינה בנקאית" אשר בכוחה לפצל את הסוללה של 2 חבילות נפרדות של 400 וולט – תכונה אשר תאפשר להתאים את הסוללה לסוג וטיב המטען ולהוציא מהמטען את המיטב. 
 • המנוע החשמלי של הדגם, אמור "לשבת" בחלק אחורי של הרכב, מה שיגרום להפרש משקל ואף ייצור הטיה קלה לאחור (ביחס של 48:52) – ובצורה כזאת תושג דינמיקת ביצועים שהינה טובה יותר .
 • הדגם החדש אמור  לגלות גם היגוי סרן אחורי של עד 5 מעלות. מה שעתיד לצמצם את רדיוס סיבוב המהירויות נמוכות וזאת, ע"י הפניה בזווית הפוכה לגלגלים הקדמיים (בעת נסיעה במהירות נמוכה) ועבור שיפור היציבות הכיוונית (בעת נסיעה במהירות גבוהה). 
 • הדגם החשמלי אמור לכלול צמיגים שהינם גדולים יותר, מה שיתרום לתוספת אחיזה של הרכב. 
 • פורשה מקאן חשמלית תגיע על ניהול מתלים אקטיבי, עם אפשרות לקפיצי פלדה ומתלי אוויר – מתלי האוויר יוכלו להוריד את הגוף בצורה מהירה ועל ידי כך לשפר את האווירודינמיקה. 
 • פורשה מקאן חשמלית עתידה לכלול בולמי זעזועים דו – שסתומים בעלי פעולה עצמאית ואפשרות להשגת שליטה מלאה.
  בנוסף, צפויים עוד מגוון רחב של שכלולים שונים אשר ייעודם להגביר במידה רבה את נוחות השימוש ברכב (שמיותר לציין, שהיא מובטחת בלא פחות ממאת האחוזים). 
 • נכון לשנת 2023 פורשה חשפה תמונות רק של אבות טיפוס מניסויי נהיגה, הכוללים מדבקות הסוואה. יחד זאת, מהתמונות אשר הוצגו ניתן ללמוד על קיומן של יחידות תאורה חדות הממוקמות בחלק הקדמי, אשר מזכיר במקצת את דגם הטייקן של פורשה. 

כאמור, אלו הם רק חלק מהשכלולים והחידושים שהדגם החדש עתיד לטמון בחובו. כמובן שחשוב להוסיף לכך את האיכות הבלתי מתפשרת והפינוקים המהווים את נחלתם של כל דגמי פורש וכמובן, גם עתידים להוות את נחלתו של דגם זה.
כאשר מאגדים את כל הנתונים והעבודות גם יחד, אין כל ספק ששווה להמתין בסבלנות להשקת הדגם – אומנם אין עדיין תאריך אבל כאמור זה אמור לקרות בשנת 2024 אז ניתן לומר שהמועד הוא ללא ספק קרוב במיוחד.

פורשה קאיין חשמלית 2026

פורשה קאיין מהווה עוד דגם אהוב מבית החברה והחדשות הטובות, שגם לגביו ישנה בשורה מרגשת – המיועדת לסבלניים, מכיוון שאותה בשורה אמורה להתממש בשנת 2026.
ככלל, מי שמכיר את הפורשה קאיין יודע שמדובר בדגם אשר מתאפיין במהירות האצה גבוהה במיוחד. מדובר ברכב יוקרתי, עם נתונים מצוינים, אשר  צבר לעצמו בתוך זמן קצר לא מעט מעריצים.

 electric Cayenne

Source: whichcar.com

אז כמו שאומרים "הסבלנות משתלמת" או יותר נכון עתידה להשתלם, ואם גם אתם נמנים על חובבי הדגם או מתעניינים בו, תשמחו לגלות שבשנת 2026 אתם עתידים ליהנות מפורשה קאיין בגרסה החשמלית.


כל הרמזים והנתונים שכבר נחשפו עד לכתיבת מילים אלו, מראים שהדגם העתידי אמור להוות כגרסה משודרגת ומתוקנת של הדגם הקיים.
למעשה, "יודעי דבר" מעידים שמושקעים לא מעט מאמצים ותכנונים, על מנת להעביר אותה שינויים משמעותיים – עבודה אשר בהיקפה מזכירה במידה רבה פיתוח של דגם משלב ה-0 ועד להגעה ל-100.  

 

electric Cayenne

כאמור, כל התחזיות מעידות שהדגם החדש יבטיח גם ליהנות מכל היתרונות של פורשה קאיין והרבה מעבר לכך, בשילוב עם כל היתרונות אשר טמונים ברכב חשמלי מהדור החדש והמתקדם..
אז כאמור, שנת 2026 הולכת ומתקרבת וזה בדיוק הזמן להתחיל ולהתרגש מהבשורה שהיא עתידה להביא איתה (לפחות אחת מהן).  

 

קצת על רכבים חשמליים (EV)

כל מי שמתעניין ולא בצורה הבסיסית ביותר ברכבים, עתיד להיחשף ולהכיר את כל התועלות הרבות של הרכבים החשמליים – אשר כידוע, רק הולכים והופכים להיות עם הזמן יותר מדוברים ואף לצבור פופולאריות גדולה יותר (וזאת הודות ליתרונות הרבים אשר מאפיינים אותם).
רכבים חשמליים פועלים על מערכת הנעה חשמלית בלבד (בניגוד לרכב היברידי חשמלי לדוגמא, אשר פועל על 2 יחידות הנעה שונות, אשר אחת מהן היא חשמלית).
הרכב החשמלי מקבל את כל האנרגיה שלו, אך ורק מטעינת הסוללה של הרכב.
כאמור, בפורשה החשמלית, הטעינה אמורה להתבצע במהירות שיא – בתוך 25 דקות אתם עתידים להגיע ממצב טעינה של 5 אחוז לטעינה של 80 אחוז – כך שאתם לא עתידים לבלות זמן רב בהמתנה להשלמת הטעינה (שזאת ללא כל ספק בשורה חשובה).


כידוע, כבישי ישראל ידועים בעומס שלהם ובפקקים הבלתי נגמרים המאפיינים אותם – אז החדשות הטובות הן שבמידה ויש לכם רכב חשמלי, אתם יכולים להיות רגועים בידיעה שהעמידה הממושכת בפקקים, לא תגרור בזבוז מיותר של אנרגיה.
הסוללות בדגמים החשמליים החדשים (ובטח של אלו העתידיים) הינן עוצמתיות ומאפשרות לנסוע ברכב מאות ואף אלפים רבים של קילומטרים, עד להתרוקנות הסוללה – כך שניתן להיות רגועים, גם בנסיעות ארוכות.


רכבים חשמליים מעניקים חוויית נסיעה איכותית, נעימה ושקטה יותר – כך שגם הרבה יותר כיף לנהוג בהן – ודבר זה נכון גם לגבי נסיעות קצרות וגם לגבי נסיעות בינעירוניות ארוכות.
כמובן, אלו הם רק חלק מהיתרונות של רכבים חשמליים ויש להוסיף להם גם את היתרון אשר בא בשקט הנפשי ובידיעה שאתם עושים שימוש ברכב אשר לא מהווה סיכון לסביבה.
כאן חשוב לציין, שככל שהרכב החשמלי הינו איכותי ויוקרתי יותר, כך גם רשימת היתרונות שלו תהיה ארוכה יותר. 

 

לסיכום, אם יש לכם סבלנות ו/או שתאם מתכננים להתחדש ברכב חדש בעוד כשנה ההמלצה היא להיעזר בסבלנות ולחכות לפורשה מקאן חשמלית – ובמידה ויש לכם אפשרות להיעזר בתקופת המתנה שהיא אף ארוכה יותר, תוכלו גם להמתין לשנת 2026 ולהתחדש ב- פורשה קאיין חשמלית.
בכל מקרה, אל תתפשרו על היוקרה והפינוק של פורשה ועל היתרונות והטכנולוגיות של רכב חשמלי.