פורשה משיקה לוגו חדש לכבוד השנה ה-75 למותג

winner

אודות DreamMotors

אני אוהב מכוניות אני אוהב עיצוב
– שמחברים בינהם ביחד
המכונית פורשה היא המנצחת

lion-porsche
porsche panamera

פורשה פנמרה

דגמי הפורשה פנמרה מלווים אותנו החל משנת 2009 והחברה הציגה לנו כבר...

פורשה 911

רכב יוקרה מהיר במיוחד שלא מוותר על טאצ' קטן של...
718-cayman-02

718 פורשה

דגמי הפורשה 718 מלווים אותנו כבר משנת 2004 ואין ספק שהם כאן בכדי...
פורשה קאיין

פורשה קאיין

רכבי הסדרה מככבים על כבישי ישראל החל משנת 2019 וההתלהבות מהם פשוט...
porsche-macan

פורשה מקאן

כל חובב רכבי יוקרה כבר מזמן יודע שאין שני לפורשה. מדובר בחברה...
porsche-taycan

פורשה טייקן

רגעי הספורט הטובים ביותר הם השניות לאחר שיא הרצים – כאשר הנשמה...
סמל פורשה
 

פורשה, יצרנית המכוניות הגרמנית המהוללת, חוגגת השנה 75 שנה. בכדי לציין את האירוע החשוב, החברה חשפה את לוגו פורשה החדש שלה – מעודכן, מודרני, אך עדיין נאמן למקור.

סמל פורשה: מה השתנה?

במבט ראשון, הסמל החדש של פורשה נראה דומה לסמל הקודם. עם זאת, התשומת הלב לפרטים חושפת את המודרניזציה של הלוגו האייקוני, עבודה שהתבצעה במשך שלוש שנים ע"י מעצבי פורשה ומומחי השיווק של החברה. הכנה להקדמה המלאה של הלוגו החדש נקבעה לסוף 2023.

סמל פורשה

עיצוב הלוגו

הסמל המעודן מתקשר את האופי של פורשה בעזרת עיצוב מתקדם ונקי, המשלב אלמנטים חדשניים עם מאפיינים היסטוריים. "היה ההזדמנות עבורנו לעבד מחדש את הסימן המסחרי הזה", אמר מייקל מאואר, סמנכ"ל העיצוב של פורשה.

עיצוב הלוגו

מה ההבדלים בין הסמל החדש לקודם?

על פניו, הסמלים דומים מאוד, אך התשומת הלב לפרטים חושפת את המודרניזציה שהתרחשה. הסמל החדש של פורשה כולל אלמנטים עיצוביים חדשניים שמוסיפים לו יותר עומק ומראה מודרני.  Joachim Paetzel, מומחה לעיצוב ב-Style Porsche, עבד יחד עם חבריו לעיצוב ומומחי שיווק, כדי לשדרג בעדינות את הלוגו האיקוני עם תשומת לב מסורה לפרטים בתהליך של שלוש שנים.

סמל פורשה

"הזמן הוא גורם מרכזי בתהליך ההתבגרות שכזה", מתאר Joachim Paetzel את התהליך של עיצוב הסמל. לא מעצבים סמל ממש מהר תוך כמה ימים. אתה חייב לחזור אליו שוב ושוב, לפעמים בהפסקים ארוכים יותר. המבט השני או השלישי יכולים לחשוף בפניך דברים שאתה רוצה לשפר, עד שסוף סוף מתקבל אפקט הרמוני וטבעי. רק אז אתה יכול להגיד ברצינות: 'זה בדיוק כך כפי שהוא צריך להיות!

האם הסמל ישתנה בכל מכוניות פורשה?

נכון לעכשיו, התכנון הוא להחליף את הסמל בכל מכוניות פורשה בסוף 2023.

סמל פורשה

מהם החידושים בעיצוב?

הלוגו החדש של פורשה משלב מאפיינים חדשניים כמו מבנה כוורת דבש גאומטרית ומתכת מבריקה, שמוסיפים לו יותר עומק ומראה מודרני.

בעזרת הגישה המקצועית של פורשה לעיצוב, החברה הצליחה לשדרג את הסמל האייקוני שלה, כאשר משמרת את זהות המותג הקלאסית. סמל פורשה החדש נותן הצצה לעתיד, מבלי לשכוח את העבר.

פורשה משתמשת בסמל הזה מאז 1952. הסמל עבר שדרוגים בשנים 1954, 1963, 1973, 1994 ו-2008. כל הסמלים ההיסטוריים זמינים ברחבי העולם דרך פורשה קלאסיק לרכבים ישנים וחדשים במסגרת החלקים המקוריים. חלקם מיוצרים בתהליכים מורכבים, כגרסאות חדשות מבוססות על השרטוטים המקוריים ובאמצעות כלים מיוחדים.